Aktuality

Konec výroby tříkolových morganů oslaví Morgan 3 Wheeler P101

19.11.2020

Morgan Motor Company Ltd. dnes představila závěrečnou limitovanou sérii tříkolového morganu. Továrna označila tuto pouze 33 kusovou sérii jako Project 101. Je možné objednat 4 provedení grafického designu. Očekává se rychlé vyprodání těchto posledních unikátních strojů. Výroba všech tříkolových morganů bude ukončena v roce 2021.

Více informací naleznete na stránkách továrny MMC


 

Jízda Slunovratu 15.6.2019

10.4.2019

Rádi bychom Vás pozvali dne 15.6.2018 na 7. ročník Jízdy Slunovratu určený pro vozidla značky Morgan bez rozdílu stáří, historické automobily a motocykly. Jedná se o jízdu pravidelnosti do vrchu na trase z Prahy 5 – Zbraslavy do Dolních Břežan. Na náměstí Na Sádkách v Dolních Břežanech bude výstava vozidel.
Letošní ročník bude opět v duchu česko-britské spolupráce a tradice. Spolu s jízdou proběhne na náměstí také Britský den organizovaný ve spolupráci s Britským velvyslanectvím v Praze. Čeká na vás bohatý kulturní a hudební program. Nebudou chybět britské speciality, červený double decker a mnoho dalšího.

Přihlásit se můžete s Vaším vozem do 31.5.2019.

Více informací a přihlášku naleznete zde
 


 

Nové časy pro továrnu Morgan

6.3.2019

Továrnu automobilů Morgan čekají nové časy. Včera představila na autosalonu v Ženevě nový model Plus 6 a do hry vstupuje po sto deseti letech rodinného vlastnictví britské firmy nový italský investor. Uzavírá se tak předlouhá etapa této slavné firmy. Jakým směrem se bude automobila ubírat ukáže čas. Jedno je jisté, už to nebude jako dříve. Nebude to čistě britské.

Více informací o modelu zjistíte zde

Celý článek o vlastnictví továrny Morgan přikládáme zde
 


 

Morgan 110 let

22.10.2018

Rok 2019 bude významným milníkem společnosti Morgan Motor Company, kdy to bude přesně 110 let od jejího založení. Továrna vyrábí ručně vzrušující sportovní automobily se sídlem v lázeňském městečku Malvern ve Velké Británii. Stále je v soukromém vlastnictví rodiny Morgan.

K této slavnostní příležitosti už nyní továrna přestavuje svou speciální řadu modelů s výstižným označením 110. let.

Více informací o edici zjistíte zde


 


 

Jízdní kola Pashley-Morgan

11.10.2018

Továrna Morgan představila řadu designových jízdních kol Pashley-Morgan. Ve spolupráci s tradiční britskou firmou Pashley Cycles vytvořili řadu jízdních kol inspirovaný designem a ruční prácí obou těchto tradičních britských rodinných firem.

Více informací naleznete zde

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Jízda Slunovratu 16.6.2018

10.4.2018

Rádi bychom Vás pozvali dne 16.6.2018 na 6. ročník Jízdy Slunovratu určený pro vozidla značky Morgan bez rozdílu stáří, historické automobily a motocykly. Jedná se o jízdu pravidelnosti do vrchu na trase z Prahy 5 – Zbraslavy do Dolních Břežan. Na náměstí Na Sádkách v Dolních Břežanech bude výstava vozidel. Vše doplní bohatý kulturní program. Letošní ročník bude opět v duchu česko-britské spolupráce a tradice.

Přihlásit se můžete s Vaším vozem do 31.5.2018.

Více informací a přihlášku naleznete zde
 


 

Limitované edice pro rok 2018

7.3.2018

Dnešním dnem začal ženevský autosalon, kde továrna Morgan přestavila své dvě limitované edice – Morgan Plus 8 50th a Morgan Aero GT.

Letos slaví model Plus 8 své 50. výročí od zahájení výroby, proto továrna připravila speciální limitovanou edici tohoto modelu. Výroba je omezena pouze na 50 kusů. Vůz je k dispozici ve dvou variantách provedení – modrý ve verzi Speedster, tzn. bez střechy, a zelený se střechou.

Více informací na tomto odkaze

Morgan Aero GT – tato 8 kusová limitovaná závodní edice je k dnešnímu dni nejextrémnější silniční model továrny. Aero GT završuje výrobu modelu Aero 8.

Více informací na na tomto odkaze


 

Jízda Slunovratu 17.6.2017

7.4.2017

Rádi bychom Vás pozvali dne 17.6.2017 na 5. ročník Jízdy Slunovratu určený pro vozidla značky Morgan bez rozdílu stáří, historické automobily a motocykly. Jedná se o jízdu pravidelnosti do vrchu na trase z Prahy 5 – Zbraslavy do Dolních Břežan. Na náměstí Na Sádkách v Dolních Břežanech bude výstava vozidel. Vše doplní bohatý kulturní program. Letošní ročník bude opět v duchu česko-britské spolupráce a tradice.

Více informací naleznete zde
 


Ukončení výroby čtyřsedadlových morganů

31.8.2016

S koncem měsíce srpna bylo ukončeno objednávání čtyřsedadlových modelů Morgan z řady Classic, konkrétně Morgan Plus 4 a Roadster 3.7. Poslední vozy vyjedou z tovární linky v průběhu října. Tímto bude produkce čtyřsedadlových verzí zcela zastavena. Továrna již neplánuje pokračovat v této výrobě.

 


 

Nový e-shop Morgan Prague

12.5.2016

Dnešním dnem jsme spustili nový elektronický obchod. Na e-shopu stále pracujeme a neustále ho zlepšuje, rádi proto uvítáme Vaše připomínky a návrhy.

Přistupte k nakupování v e-shopu


 

O Morganech na Wifině

16.3.2016

Začátkem března byl odvysílán díl s reportáží o morganech v dětském pořadu Wifina na Déčku České televize. Ti, kteří nevěděli, nebo se nestihli dívat, mají nyní možnost podívat se na reportáž zde.


 

Novinky pro rok 2016!

1.3.2016

Dnešním dnem začal ženevský autosalon, kde továrna Morgan přestavila své dvě největší novinky – Morgan EV3 a výroční Morgan 4/4.

Elektrický Morgan EV3 – již se nejedná o studii, kterou jsme měli možnost testovat i zde (aktualita z 19.6.2015), ale o elektromobil pro malosérii. Design na vystaveném vozidle ještě není zcela dokončen. Umístění světel dozná během roku změn a přibudou i blatníky, které se momentálně designují. Jak bude vypadat finální varianta se budeme muset nechat překvapit. Jeho výroba je plánovaná ke konci tohoto roku.

 

Letos slaví model 4/4 své 80. výročí od zahájení výroby, proto továrna připravila speciální limitovanou edici tohoto modelu. Výroba je omezena pouze na 80 kusů. Objednávky se již přijímají a výroba nyní začíná.

Kromě těchto novinek můžete vidět i nový model Aero 8 a další. Ženevský autosalon je otevřen do 13. března.


 

Přejeme Vám šťastné a veselé!

18.12.2015


 

Pozvánka na výstavu Autoshow Praha 2015

25.9.2015

Ve dnech od 1. do 4.10.2015 proběhne na výstavišti v pražských Holešovicích výstava automobilů s názvem Autoshow Praha 2015. I letos se Morgan Prague účastní, a to s modelem Roadster 3.7 z řady Classic a modelem 3 Wheeler. Najdete nás v levém křídle společně s redakcí časopisu EVO, stánek č. 59.

Srdečně Vás všechny zveme.

 

Pozn.: Z tohoto důvodu nebudeme ve čtvrtek a v pátek (1. a 2.10.) k zastižení v Dolních Břežanech.


 

Světová premiéra prototypu elektromobilu Morgan

19.6.2015

Dnes ve 14 hodin proběhla ve Lhotě u Dolních Břežan světová premiéra představení prototypu Morgan EV3. Jedná se o prototyp elektromobilu, který je v současné době v testovací a vývojové fázi. Morgan Prague má tu čest účastnit se vývojového testování. Po dohodě s továrnou Morgan ve Velké Británii jsme získali unikátní možnost ukázat toto vozidlo v rámci „zeroemissions vehicle“ programu pro vozidla bez emisí vhodná do obydlených zón. Dojde i k úpravě a vývoji vnějšího designu. Výroba je plánována na konec roku 2016. Zítra bude možnost vozidlo vidět ještě na náměstí v Dolních Břežanech na akci Jízda Slunovratu.

Foto: Dagmar Pavlíková


 

Přihlášky na Jízdu Slunovratu 2015

31.3.2015

Dnešním dnem počínaje se lze zaregistrovat na 4. ročník Jízdy Slunovratu. Jedná se o jízdu historických automobilů a motocyklů pravidelnosti do vrchu na trase Praha 5 Zbraslav – Dolní Břežany.

Letošní ročník je ve znamení především českých a britských vozů.


 

Nový Morgan Aero 8!

3.3.2015

Nový model Morgan Aero 8 byl dnes oficiálně představen na ženevském autosalonu!

Na oficiální trailer se můžete podívat zde.


 

Správný majitel morganu nikdy nespí

29.1.2015

Důkaz, že správný majitel morganu nespí ani v zimě, nám zaslal jeden náš zákazník. Snow Driving Experience v Rakousku.


 

Morgan F4 z roku 1949 v ČR

28.1.2015

Tentokrát rozšířil řady morganů v ČR jeden historický kousek. Jedná se o model F4 z roku 1949.


 

Morgan z autosalonu v Ženevě 2015

13.1.2015

Vážení zákazníci, příznivci automobilů Morgan,

máte unikátní příležitost zakoupit si Morgana, který bude vystavován v letošním roce na ženevském autosalonu. Vozidla z autosalonu jsou velice vyhledávána po celém světě, proto neváhejte, každý model reprezentuje pouze jeden unikátní kus.

V případě Vašeho zájmu o některý z níže uvedených strojů nás kontaktujte ohledně technické specifikace, designového provedení a ceny.

Plus 4 2-seater
Plus 4 4-seater
Roadster V6 2-seater
Plus 8


 

Velký test vozu Morgan Plus 8!

8.1.2015

O Vánocích vyšel velký test vozu Morgan Plus 8. Koukněte, jak se mu vedlo.

Odkaz na článek zde


 

Konec výroby modelu Morgan Plus 8 Speedster

5.1.2015

Rokem 2014 skončila výroba limitované edice Morgan Plus 8 Speedster, která byla navržena jako součást speciální řady vozidel k stoletému výročí výroby na Pickersleigh Road v Malvern.


 

Článek o Morganu Plus 8 v časopise Auto motor a sport

15.12.2014

Ve středu 17.12.2014 vychází časopis Auto motor a sport, ve kterém můžete vidět článek pana Vladimíra Löbla s fotografiemi fotografa Ondřeje Kroutila z představení modelu Morgan Plus 8. Nezapomeňte si ho v nejbližší trafice zakoupit.

O několik fotografií se s Vámi podělíme.


 

Exklusivní předvánoční nabídka na koupi nového vozu!

10.11.2014

Továrna nyní připravila velice exklusivní předvánoční nabídku na koupi nového vozu!

Sleva 17 000,- Kč u modelu  4/4 na jakékoliv doplňky.

 

U modelu Plus 4 kožené čalounění ve všech barevných provedení
a mohérová střecha včetně plachty kokpitu a obalu na boční okénka v ceně vozu.

 

U modelu Roadster 3.7 získáte v ceně:

 • 7“ x 16“ Nerezová leštěná drátěná kola včetně pátého rezervního kola
 • Barva karoserie dle přání
 • Kožené čalounění (další barevné varianty)
 • Mohérová střecha
 • Ochranná mřížka
 • Kožený popruh přes kapotu
 • Vyšité logo Morgan na opěrkách hlavy
 • Sluneční clony
 • Dveřní kapsy
 • Ořechová palubní deska
 • Lampička u spolujezdce na mapu
 • Rádio CD včetně reproduktorů

Nabídka platí při závazném objednání do 20.12.2014.


 

Konec produkce edice Brooklands

29.9.2014

Továrna oznámila, že výroba celé limitované edice Brooklands byla ukončena. Do České republiky se dostaly dva kusy Roadster Brooklands z 50 vyrobených.


 

Pozvánka na výstavu Autoshow Praha 2014

18.9.2014

Ve dnech od 25. do 28.9.2014 proběhne na výstavišti v pražských Holešovicích výstava automobilů s názvem Autoshow Praha 2014. Morgan Prague se účastní se čtyřkolovým a tříkolovým morganem. Najdete nás na stánku časopisu Evo v levém křídle, stánek č. 46.

Srdečně Vás všechny zveme.

Pozn.: Z tohoto důvodu nebudeme ve čtvrtek a v pátek (25. a 26.9.) k zastižení v Dolních Břežanech.


 

Druhý kus Roadster Brooklands v ČR

27.8.2014

Již druhý kus Roadsteru 3.7 V6 ze speciální edice Brooklands se dostal do České republiky. Včera dorazil do Morgan Prague. Má číslo 24 z celkových 50, která továrna vyrobila. Celá produkce této speciální řady je již vyprodána.


 

Návštěva Velorexů v našem showroomu

22.8.2014

Dnešní odpoledne nám zpříjemnila skupina majitelů Velorexů, kteří tímto zahájili svojí týdenní výpravu po Jižních a Západních Čechách. Jako správní milovníci tříkolových vozidel si bedlivě prohlédli tříkolku Morgan a vyzkoušeli i posez za volantem. Fotografie z jejich návštěvy můžete shlédnout v galerii.


 

Morgan 3 Wheeler 2014 Morgan Prague video

4.7.2014

Zasněte se a představte si, jak letíte v kokpitu nízko nad silnicí a před vámi burácí mohutný dvouválec a kulometná palba výfuků kolem vás umocní pocit, který můžete zažít pouze v Morgan 3 Wheeler.

Nové video Morgan Prague.


 

Morgan 3 Wheeler v Autosalonu

30.6.2014

Pokud jste nestihli shlédnout pořad Autosalon, kde byla k vidění M3W, nemusíte truchlit.

Zde je odkaz na tento díl Dovolená do Chorvatska + Morgan 3 Wheeler


 

Dnes Morgan 3 Wheeler na Prima Cool

26.6.2014

Dnes 26.6. se nezapomeňte dívat na televizní stanici Prima Cool, kde ve 20.15 v pořadu Autosalon bude jezdit tříkolový morgan se známým komentátorem panem Josefem Vrtalem.

Pár fotek z vlastního natáčení můžete vidět zde.


 

Jízda Slunovratu 2014

24.6.2014

V sobotu 21.6.2014 Morgan Prague společně s Obecním úřadem Dolní Břežany pořádal třetí ročník „Jízdy Slunovratu“. Jednalo se o výstavu a jízdu pravidelnosti do vrchu, která byla vypsána pro vozidla Morgan bez rozdílu roku výroby a historické automobily a motocykly. Počasí nám přálo a pěkný prostor náměstí Na Sádkách v Dolních Břežanech oživil saxofonista procházející mezi zúčastněnými vozidly. Odpoledne pak kapely a stylová módní přehlídka. Všichni účastníci měli možnost projet své stroje při třech jízdách na uzavřené trati Zbraslav – Dolní Břežany. Bezpečnost v Břežanském údolí zajišťoval výborně připravený tým dobrovolných hasičů.

Akce je plánovaná i pro příští rok.

Fotografie z akce naleznete v sekci Stalo se.


 

Autosalon TV Prima

6.6.2014

Páteční slunečné ráno k nám přivedlo známého reportéra pana Josefa Vrtala, kterého všichni znáte z pořadu Autosalon na TV Prima. V připravované reportáži uvidíte tříkolového Morgana na cestě Evropou. Morgan 3 Wheeler bude Josef pilotovat z Prahy do Chorvatska. Máme se na co těšit.

Vysílací čas na TV Prima v sobotu zůstává. Tentokrát můžete sledovat pořad v premiéře nově i v hlavním vysílacím čase na Prima Cool ve čtvrtek 26.6.2014 v 20.15 hod.


 

Morgan 3 Wheeler na Britském velvyslanectví

29.5.2014

V sobotu 31. května otevře Britské velvyslanectví v Praze své brány veřejnosti a Morgan u toho nebude chybět.

Je to poprvé v historii, kdy se lidé budou moct podívat do historických prostor Thunovského paláce, ve kterém velvyslanectví sídlí a prohlédnout si místnosti, kde přebývala královna Alžběta II., princ Charles nebo Margaret Thatcherová.

 

 

 

 

 

 


 

Uveden speciální model Plus 8 Speedster

27.5.2014

Morgan Plus 8 v limitované edici Speedster ztělesňuje všechny základní hodnoty morganu a byl vytvořen jako součást speciální řady vozidel k stoletému výročí výroby na Pickersleigh Road v Malvern.

Speedster je nejnovější verzí Plus 8 a nabízí ještě více osvěžující jízdní zážitek inspirovaný závodními vozy minulé éry.

Věrný tradici Morganu, Speedster nabízí širokou škálu volitelných doplňků, která umožňuje z každého vozu vytvořit jedinečný kus podle přání svého majitele. Plus 8 Speedster je sportovním vozem s celou řadou excentrických stylových prvků. Bude vyráběn pouze v průběhu roku 2014.

Více informací naleznete zde

 


 

Jízda Slunovratu 2014

6.5.2014

I letos se bude konat již třetí ročník oblíbené jízdy historických a sběratelských vozidel pravidelnosti do vrchu s názvem Jízda Slunovratu. Jízda povede krásným břežanským údolím, na náměstí v Dolních Břežanech proběhne výstava zúčastněných vozů spolu s kulturním a hudebním doprovodným programem. Akce je vypsána pro historická vozidla a všechny automobily značky Morgan bez rozdílu roku výroby. Akce se koná v sobotu 21.6.2014.

Časový harmonogram

10:00 Výstava historických vozidel a vozů značky Morgan
12:00 – 15:00 Ukázková jízda a jízda do vrchu Břežanským údolím
15:00 Charleston show skupiny Equal
15:15 Iluze a kouzla pro celou rodinu – Pavel Kožíšek
16:10 Módní přehlídka -100 let automobilové módy
16:40 PANGEA – The Beatles Revival Band
17:00 Vyhlášení výsledků jízdy veteránů
17:30 PANGEA – The Beatles Revival Band
18:30 Sunny swing kvartet

 

Změna programu vyhrazena.

Již nyní se můžete přihlašovat se svými vozy a motocykly na jízdu pravidelnosti do vrchu. Přihlášku naleznete zde.

Těšíme se na Vaši účast.

 


 

Morgan 3 Wheeler v pořadu Auto Moto Revue

25.3.2014

V sobotu 22.3.2014 byl odvysílán pořad Auto Moto Revue, kde je k vidění i Morgan 3 Wheeler v akci.

Odkaz na tento díl pořadu najdete zde: Morgan 3 Wheeler v Auto Moto Revue

 


 

Classic Show 2014

17.3.2014

Ve dnech od 21. do 23.3.2014 v Richard Adam Gallery v Brně probíhá výstava a veletrh historických vozidel, kde budete mít možnost si prohlédnout i morgany. Konkrétně zde bude k vidění model Roadster 3.7 v limitované edici Brooklands a Morgan 3 Wheeler v barvě karoserie Stingray grey. Budeme se těšit na Vaši případnou návštěvu.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 


 

Ženevský autosalon 2014

6.3.2014

Dnešním dnem začíná mezinárodní automobilová show v Ženevě a samozřejmě zde nechybí ani Morgan. K vidění jsou všechny modely vozů včetně dvou novinek pro rok 2014! Nový model Morgan 3 Wheeler a Plus 4 se silnějším motorem. Výstava končí 16. března.

Více informací na Morgan Motor Company at Geneva 2014

 


 

Zveme Vás na výstavu Svět motocyklů 2014

17.2.2014

V brněnském obchodním centru Olympia probíhá ve dnech od 13. února do 2. března 2014 výstava Svět motocyklů 2014. Morgan Prague zde vystavuje Morgan 3 Wheeler ve stříbrnošedé metalíze Stingray Grey. Mimo námi vystavovaného morganu si v tamních prostorách můžete prohlédnout i celou řadu zajímavých soudobých motocyklů.

 

 


 

Skončila výroba 3 Wheeleru v provedení Gulf

14.2.2014

Po 12 měsících továrně vypršela licence na výrobu tohoto limitovaného designového modelu. Výroba skončila v prosinci 2013.

Edice Gulf vycházela z designu závodních aut v minulosti provozovaných pod hlavičkou ropné společnosti Gulf Oil Corporation, která vedla světový ropný trh od počátku 20. století až do 80. let. Světle modrá barva s oranžovými pruhy byla v minulosti ikonou snad na všech světových závodních okruzích.

 

 


 

Představení Roadsteru Brooklands

3.1.2014

V pátek 20.12.2013 na předvánočním setkání příznivců značky Morgan proběhlo představení unikátního vozu Roadster z limitované 50ti kusové edice Brooklands. Tento konkrétní má výrobní číslo 21 a je jediný svého druhu dovezený do České republiky. Všimněte si přední masky a kapoty z leštěného ušlechtilého hliníku.

 

 

Foto: Dagmar Pavlíková, jízdní: Kristýna Zvelebilová

 


 

Prototyp M3W pro rok 2014

28.11.2013

Koncem listopadu na mezinárodním setkání dealerů byl představen prototyp Morgan 3 Wheeler pro rok 2014. Přináší s sebou jak úpravy technické tak i designové.

 • •  Upravené chlazení rozvodu
 • •  Ventilátor chlazení motoru pro městský provoz
 • •  Upravené uložení řízení
 • •  Změněná poloha řadicí páky
 • •  Vyhřívaná sedadla a zúžený středový tunel
 • •  Designová žebra v zadní části karoserie
 • •  Boční interiérové úložné kapsy

Pozn.: Fotografie byly pořízeny prostřednictvím mobilního telefonu, proto může být snížena jejich kvalita.

 


 

 Vyrobený 1000. Morgan 3 Wheeler

5.11.2013

Začátkem měsíce byl vyroben tisícátý tříkolový Morgan. Design prvku ve zlatém provedení byl uplatněn pouze u tohoto vozu. Jména všech zaměstnanců továrny jsou napsána na karoserii a tvoří proužek po obvodu.